İstanbul doğumlu Tuğçe Çakır Yusufoğlu, İstanbul Üniversitesi Çevre Mühendisliği’nden 2002 yılında mezun olduktan sonra kurumsal firmalarda çalışma hayatına devam etmiş, ardından aile işi ile sektör olarak bağlantılı olan kendi işini kurmuş ve yöneticilik yapmış ve bu sırada aldığı eğitimler ile moda dünyasına ilk adımlarını da atmıştır.

Çocukluğundan bu yana devam eden moda sektörüne olan ilgi, yetenek ve amatör çalışmalarını 2007 yılında verdiği karar ile profesyonel platforma taşımak için içlerinde Milan Fashion Campus ( Online eğitim ) ve İstanbul Moda Akademisi (İMA)’nin da bulunduğu uzman kurumlardan Tekstil ve Moda Tasarım eğitimi ve Stil  Danışmanlığı eğitimi almıştır. Ardından alanında uzmanlaşmak adına Haliç Üniversitesi Tekstil ve Moda Tasarım Ana Sanat Dalı’nda Tezli Yüksek-Lisans eğitimi de tamamlamıştır.

Eğitimleri boyunca çeşitli firmalarda, tasarım ve üretim aşamalarında çalışmış ve ayrıca Zeynep Erdoğan ve Günseli Türkay gibi Türk tasarımcılarının yanında tasarım asistanlığı görevini üstlenmiştir.

Ardından eğitim hayatı süresinde tanıştığı arkadaşı ile “Two DreamMakers”  markasını 2012 yılında kurmuş, burada kurucu ortak, yönetici, moda tasarımcısı ve stil danışmanı görevlerini üstlenmiş ve sektörde tecrübesini arttırmıştır.

2014 yılında verdiği kararla yoluna tek başına kendi ismini taşıyan “Tuğçe Yusufoğlu” markası ile devam etmektedir.

Minimal tarza sahip tasarımları, zarif, şık, detayları ile fark yaratan özellikleri ile öne çıkmaktadır.